| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 471.0 kcal / 1,970.7 kJ |
| Protein | 7.3 g |
| Carbohydrates | 60 g |
| Sugar content in carbohydrates | 25.0 g |
| Fat | 22.0 g |
| Saturated fat content in fats | 15.0 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 1.9 g |
| Sodium | 0.3 g |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | n.A. |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | n.A. |