| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 487.0 kcal / 2,037.6 kJ |
| Protein | 6.7 g |
| Carbohydrates | 57.8 g |
| Sugar content in carbohydrates | 28.1 g |
| Fat | 27.2 g |
| Saturated fat content in fats | 16.3 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | n.A. |
| Sodium | 0.2 g |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | n.A. |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | n.A. |