| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 415.0 kcal / 1,736.4 kJ |
| Protein | 5.1 g |
| Carbohydrates | 62.8 g |
| Sugar content in carbohydrates | 34.4 g |
| Fat | 15.6 g |
| Saturated fat content in fats | 9.1 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 1.4 g |
| Sodium | 0.3 g |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | n.A. |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | n.A. |