| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 582.0 kcal / 2,435.1 kJ |
| Protein | 11.0 g |
| Carbohydrates | 41 g |
| Sugar content in carbohydrates | 39.0 g |
| Fat | 41.0 g |
| Saturated fat content in fats | 7.5 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | n.A. |
| Sodium | n.A. |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | n.A. |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | n.A. |