| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 451.0 kcal / 1,887.0 kJ |
| Protein | 5.2 g |
| Carbohydrates | 57 g |
| Sugar content in carbohydrates | 28.3 g |
| Fat | 22.1 g |
| Saturated fat content in fats | 14.5 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | n.A. |
| Sodium | 0.4 g |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | n.A. |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | n.A. |