| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 540.0 kcal / 2,259.4 kJ |
| Protein | 13.7 g |
| Carbohydrates | 53 g |
| Sugar content in carbohydrates | 41.5 g |
| Fat | 30.5 g |
| Saturated fat content in fats | 5.4 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 4.4 g |
| Sodium | n.A. |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | n.A. |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | n.A. |